Wznawiamy działanie naszej strony po kilku tygodniach braku aktualnych informacji. Zachęcam do śledzenia tego wszystkiego, co dzieje się w parafii, jak również do współtworzenia artykułów na tej stronie, informowania o różnych wydarzeniach, tworzenia grafik itp. O wszystkim można pisać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy też na stronę na nową Facebookową stronę parafii https://www.facebook.com/CzarnylasParafia/.

Bardzo się cieszę, że od 16 sierpnia 2019 roku jestem nowym proboszczem w parafii w Czarnymlesie. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że w czasie w którym dowiedziałem się o tej nominacji od ks. bp. Edwarda, przygotowywałem się do pielgrzymki na Jasną Górę z grupą Granatową z Krotoszyna, a także miałem już pewne plany związane z nowym rokiem duszpasterskim jako wikariusz w Krotoszynie. Jednak to wszystko odczytałem jako wolę Bożą i mimo krótkiego czasu na objęcie parafii, czułem wewnętrzny pokój. Dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie i proszę o dalszą wyrozumiałość. Jestem księdzem od 2008 roku i dotychczas posługiwałem jako wikariusz 3 lata w parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie, 5 lat w parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim i 3 lata w Krotoszynie, a w Czarnymlesie po raz pierwszy posługuję jako proboszcz.

13 Czerwca wraz z grupą dzieci z naszej parafii spędzaliśmy czas w parku trampolin i w Aquaparku we Wrocławiu. Wyjazd był sfinansowany z pieniędzy zebranych ze sprzedaży pierników i ozdób świątecznych. Wszystkim którzy wspierali nasze przedsięwzięcie serdeczne Bóg Zapłać.