W dniu 6 kwietnia – nasza parafia przeżywała wizytacje kanoniczną Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, który spędził z nami popołudniowy czas. Biskup Łukasz odwiedził wszystkie miejsca w parafii gdzie gromadzimy się na wspólna modlitwę. Odwiedził dwie starsze schorowane osoby p. Leokadię z Czarnegolasu i p. Barbarę z Jesiony. Spotkał się  z rada duszpasterska na plebanii, omawiając najważniejsze kwestie funkcjonowania parafii.

Na koniec udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży i poświęcił nowe organy w Kościele NSPJ. Ksiądz Biskup Łukasz na długo zapisze się w naszej pamięci rozsiewając miłą aurę wokół Swojej osoby i dał się poznać, jako bardzo dobry pasterz. Podczas Mszy świętej Biskup Łukasz odznaczył p. Edmunda Niemanda „Pierścieniem świętego Józefa”, za ogromy wkład i zaangażowanie na rzecz parafii. Pan Edmund jest kościelnym od 20-u lat oraz pełni funkcję Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej od 14-u lat. Gratulujemy. Ostatnia nasza wizytacja miała miejsce w 2013 roku.