15 czerwca o godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna, podczas której świętowaliśmy dwudziestolecie powstania Kaplicy w Szklarce Przygodzickiej. Mszy świętej przewodniczył kazanie wygłosił ksiądz prałat Jacek Plota – Kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który
w imieniu Biskupa Kaliskiego – modlił się w intencji parafii.

Słowa powitania i wdzięczności wyraził obecny proboszcz czarnoleskiej parafii ks. Kan. Grzegorz Zamelek. Głos zabrali przedstawicieli wioski z panią sołtys Elżbietą Karwacką oraz przedstawiciele lokalnych władz. Kaznodzieja przybliżył Kult św. Józefa, chwalił i doceniał trud powstania i utrzymaniu Kaplicy Filialnej. We Mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele całej parafii, delegacje i zaproszeni goście.  Na koniec odbyła się procesja eucharystyczna.

Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za modlitwę, słowa wdzięczności wyraził budowniczemu kaplicy ks. Ryszardowi Jakielczykowi
i wszystkim, którzy ją tworzyli. Zebranym parafianom, dzieciom i ministrantom. Za wieloletnią bezinteresowną posługę słowa wdzięczności usłyszeli min. państwo Ewa i Edmund Niemand, sołtys wsi p. Elżbieta, druhowie strażacy, którzy włożyli dużo pracy wokół Kaplicy. I wszyscy ludzie dobrej woli. Ksiądz proboszcz podziękował za modlitwę i obecność ks. Leszkowi Wojtasikowi, który pochodzi z naszej parafii.

Dalszy ciąg uroczystości odbył się na placu przy Sali Wiejskiej, gdzie poświęcono figurę św. Floriana – Patrona Strażaków i tablice upamiętniającą powstanie OSP w Szklarce Przygodzickiej.

Niech Święty Józef wstawia się za Nami.