W niedzielne popołudnie 19 sierpni w naszym Kościele NSPJ, odbył się koncert organowy w wykonaniu Dyplomowanego Organisty Akademii Muzycznej w Poznaniu: pana Jacka Pupki z Poznania, który jest organistą w Katedrze Poznańskiej. Prowadzącym koncert był pan Karol Kozan – absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Świętego Jana Pawła II, projektant i budowniczy instrumentu.

Słowa uznania pod adresem księdza proboszcza Grzegorza Zamelka skierował p. Antoni Janaszewski, związany ze środowiskiem muzyki organowej, wieloletni organista. Życzył sobie, aby każda parafia miała takiego gospodarz, który dba o piękno muzyki w Kościele. I rozumie potrzebę budowy organów w Kościołach.

Koncert modlitwą rozpoczął i zakończył ksiądz proboszcz Grzegorz. Podczas koncertu wierni mogli wysłuchać pięknych utworów muzycznych. Dziękujemy za to wzniosłe wydarzenie i liczymy na kontynuację koncertów w naszym Kościele.