Msze Święte:

• CZARNYLAS: 7.30, 11.45 - z udziałem dzieci
  • ANTONIN: 9.00
  • SZKLARKA PRZYGODZICKA: 10.15

Spowiedź święta 30 minut przed każdą Mszą świętą w dzień powszedni, w niedzielę w miarę możliwości.

• W każdy wtorek nabożeństwo do św. Józefa
  • W każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • W każdy piątek koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Od maja do października 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie

Biuro Parafialne otwarte w poniedziałki, wtorki, piątki bezpośrednio po Mszy Świętej, w środę od 16.00 do 16.45. W przypadku pilnych lub dłuższych spraw lub wymagające innej godziny prosimy o kontakt telefoniczny.

Biuro parafialne - tel. 62 733 50 10
Bezpośrednio do proboszcza tel. kom. 697 751 822 w sprawach ważnych

KONTO PARAFII RZYM.-KAT. PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA 63-421 PRZYGODZICE, CZARNYLAS, UL. KS.WOJCIECHA LIBERSKIEGO 1
Bank Spółdzielczy w Raszkowie Oddział w Przygodzicach
NR: 35 84300009 2003 0025 9408 0001

Pracownicy Parafialni:

• Proboszcz: ks. Daniel Zarębski
  • Rezydent: ks. Paweł Brylak
  • Kościelny: Edmund Niemand
  • Kościelny: Florian Pikiński
  • Katechetka: Natalia Stasiak
  • Organiści: Jakub Solarek (tel. 697 758 528);

GRUPY DUSZPASTERSKIE W PARAFII

• MINISTRANCI I LEKTORKI - zbiórki w soboty
  • MŁODZIEŻ - klasy VII, VIII i starsi w piątki o godz. 19.15
  • SCHOLA DZIECIĘCA - spotkania we wskazane niedziele o godz. 10.30
  • KRĄG BIBLIJNY - każdy poniedziałek po Mszy świętej o godz. 17.30
  • STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA - adoracja w każdy I piątek miesiąca o godz. 16.30

KOŚCIOŁY W PARAFII:

• Kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    Kościoły filialne:
  • Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Czarnymlesie - odpust 8 grudnia
  • Kościół p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Antonie - odpust niedziela po 16 listopada
  • Kaplica p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Szklarce Przygodzickiej - odpust 1 maja

FORMALNOŚCI:

Chrzest: - akt urodzenia dziecka z USC -świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka - dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, wiek, zawód, adres zamieszkania) - zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary Chrztu udzielamy zasadniczo w niedzielę na Mszy świętej o 11.45 oraz w sobotę na Mszy świętej wieczornej. Chrzty dzieci należy zgłosić w Biurze Parafialnym w miesiącu poprzedzającym planowany termin udzielenia sakramentu. Na mocy prawa Diecezji Kaliskiej zawartego w dokumentach Synodu Diecezji Kaliskiej przypominamy, że: - dzieci powinny być ochrzczone możliwie najszybciej po urodzeniu - miejscem udzielenia Chrztu jest parafia zamieszkania - rodzicami chrzestnymi mogą być osoby, które ukończyły 16 lat, są katolikami praktykującymi, regularnie uczestniczą w niedzielnej Eucharystii, przyjęły sakrament Bierzmowania, przystępują do sakramentu Pokuty, swoim postępowaniem dają przykład chrześcijańskiego życia -nie mogą rodzicami chrzestnymi być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych oraz te, które notorycznie zaniedbują praktyki religijne i prowadzą naganne życie - rodzice chrzestni powinni przed chrztem przystąpić do sakramentu Pokuty - rodzice i chrzestni zobowiązani są do odbycia katechezy przedchrzcielnej. W naszej parafii katecheza prowadzona jest w każdy I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej - zachęca się wiernych, aby z racji Chrztu dziecka urządzali uroczystości domowe skromne i bez alkoholu.

Sakrament małżeństwa - przy zgłoszeniu planowanego terminu, otrzymuje się informację o potrzebnych dokumentach, które należy dostarczyć na pierwszym spotkaniu w czasie spisywania protokołu. Potrzebne będą: aktualne świadectwa (metryki) chrztu (tj. z datą do 6 miesięcy wstecz) - dowody osobiste - ostatnie świadectwo katechizacji - świadectwo bierzmowania - zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej - zaświadczenie z poradni rodzinnej - zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne, tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny - narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się do biura parafialnego (3 miesiące przed datą zawarcia ślubu) - termin spotkania z księdzem, w celu spisania protokołu przedślubnego, należy wcześniej ustalić osobiście lub telefonicznie.

Pierwsza Komunia święta - Dzieci przystępują do I Komunii świętej w parafii zamieszkania. Argument szkolny nie jest powodem prośby o zmianę parafii przyjęcia tego sakramentu. I Komunia święta jest w II niedzielę maja.

Namaszczenie chorych - zgłoszenie telefoniczne w ramach objazdu chorych w I piątki miesiąca lub w nagłych sytuacjach natychmiast po zgłoszeniu.

Pogrzeb - akt zgonu i karta zgonu dla administratora cmentarza - zaświadczenie o przyjętych przed śmiercią sakramentach świętych.