IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019.

7:00 +Łucję w 4 rocz. śm., Franciszka, Henryka Noskowicz.

8:15 AT +Henryka, Marię, Leona Jachowicz. Stanisławę, Franciszka, Józefa, Halinę, Mikołajczyk i zm. z rodziny Sikorów.

8:15 K +Ryszarda Nowackiego.

10:00 – Uroczystość I Komunii Świętej.

12:00 +Ireneusza Jędrasika – int. żony.

17:30 +Jana Grześka w 10 rocz. śm. oraz zm. z rodziny.

20:00 AT Nabożeństwo Fatimskie: +Grzegorza Kowalskiego – int. żony z synem i córkami.

17:30 1. +Kazimierza w 8 rocz. śm., Teresę Galer, zm. dziadków z obu stron.

2. +Ewę w 18 rocz. śm., Stanisława, Pawła Jurka. Stanisława, Florentynę Furmanek. Bolesława Kaczmarka, zm. z rodz. Pilchów i Borkowskich.

17:30 – Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, za chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa, za zmarłych kapłanów pracujących w parafii.

+Edwarda Szczypkowskiego, Jana Mrugalskiego, Łucję Drapikowską, Edwarda Skrobańskiego, Helenę Grześczyk, Grzegorza Mielcarka, Mariana Brzezichę, Barbarę Bartkowiak, Anielę Żurek, Krzysztofa Wacha, Teresę Kociemba, Grzegorza Kowalskiego, Ireneusza Jędrasika.

17:30  – W I rocznicę urodzin Zuzanny Kamińskiej.

19:00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. +Jadwigę Szczepaniak w 1 rocz. śm.

17:30 1. +W 40 rocz. śm. Władysława Jeziornego. Juliannę Jeziorną. Idziego, Elżbietę Pauś, zm. z rodziny.

2. – W 18 rocznicę urodzin Klaudii.

18:00 1. +Paulinę Klimek z ok. urodzin.

2. +Zofię , Tadeusza, Piotra, Stanisławę, Ludwika Kułków i zm. z rodziny.

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019.

7:30 +Zdzisława, Antoninę, Franciszka Taborów. Mariannę, Stanisława Ciemnych oraz zm.
z rodziny Strączkowskich.

9:00 AT +W 35 rocz. śm. Stefana Boruckiego oraz zm z rodz. Boruckich i Paterków.

10:15 K +Marię, Franciszka Lisów. Józefa, Ludwikę, Józefa, Teofila Radajewskich.

11:45 – Rocznica Komunii Świętej.

__##__Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna __##__

1.Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitwy
o Powołania, jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Za tydzień zbiórka do puszek na WSD w Kaliszu. Dzisiaj też w naszej parafii 17-oro dzieci przystąpi do
I Komunii Świętej. Dzieci uczestniczą w białym tygodniu, we Mszy świętej i nabożeństwie majowym codziennie o godz.17:30. Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą.

2.W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca maja wspominamy Najświętszą Maryje Pannę z Fatimy. Nabożeństwo Fatimskie o godz.20:00 w Antoninie wraz ze Mszą świętą, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

3.W środę 15 maja: Dzieci Pierwszokomunijne udają się w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Pielgrzymka ma charakter dziękczynny by podziękować Matce Bożej – za Dar Eucharystii. Wyjazd
z przed Sali Wiejskiej w Czarnymlesie o godz.9:00.

4.W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Członków Kół Różańcowych
i Czcicieli Matki Bożej. Na nowennę zapraszamy dzieci klas IV wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne przed I Rocznicą Komunii Świętej, która przypada na dzień 19 maja. Spowiedź święta dla dzieci klas IV i ich rodziców w piątek od godz.16:30, po Mszy świętej przygotowanie do
I Rocznicy Komunii Świętej. Prosimy o obecność wszystkich dzieci rocznicowych.

5.W czwartek 16 maja o godz.19:00 odbędzie się Msza święta z modlitwa o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela oraz Modlitwa Adoracji. Serdecznie zapraszamy.

6.Nabożeństw majowe. W Czarnymlesie nabożeństwo majowe w łączności z Mszą świętą o godz.17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, młodzież, starszych. Również nabożeństwo majowe odprawiajmy w poszczególnych miejscowościach naszej parafii, przy przydrożnych kapliczkach
i krzyżach. W Szklarce Przygodzickiej nabożeństwo majowe w Kaplicy codziennie o godz.17:00,
w niedzielę przed Mszą świętą o godz.10:15.W Antoninie nabożeństwo majowe codziennie o godz.18:00, w niedzielę przed Mszą świętą.

7.Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz.9:30 w Salce Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

8.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno – Słowo Boże.

9.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy na cmentarzu po 20 latach za miejsce od pochówku i uiszczeniu opłaty w biurze parafialnym.

10.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła rodzicom dzieci Kl. II, o dalsza troskę o Świątynie proszę rodziny: Trzecielińska, Kulesza, Titek, Niewiejski, Niewiejski. W Antoninie sprzątanie w piątek: Szkudlarz Elżbieta, Witek Jolanta.

11.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka oraz nowy numer gazetki parafialnej wyłożony pod chórem. Zachęcamy do lektury.

Ks. Kan. Grzegorz Zamelek