Intencje Mszalne 1.12.-8.12.2019 r.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

I Niedziela Adwentu

01.12.2019 r.

7.30 – +Pelagia, Zygmunt Pierzchot, Irena, Józef Kubiak, Marian Bzik i zm. dziadkowie

9.00 A – +Luba, Czesław, Leon Kołodziej, Danuta Wojtyczek, Ludwika Pietrzak

10.15 K – +Teresa Gerlich (1R)

11.45 – za parafian

02.12.2019 r.

17.30 – RORATY – +Genowefa Zaprzalska

03.12.2019 r.

16.00 K RORATY – +Aniela Żurek

17.30 A + Ilona Bzyl

04.12.2019 r.

17.30RORATY - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

+Maria, Franciszek Piotrowicz, Elwira, Jerzy Góra, Ewa Ignor, Bogusława Balcerzak, Karol Urbańczyk

+Danuta Walczak

+Marianna Niełacna, Marian Brzezicha, Barbara Bartkowiak

05.12.2019 r.

7.00 CZRORATY – w pewnej intencji

17.30 KRORATY – +Krzysztof Wach

06.12.2019 r.

17.30 – za Ojca Świętego Franciszka, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane, o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Za młodzież i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Za chotych i cierpiących o ulgę w cierpieniu. Za naszą Ojczyznę i pokój na całym Święcie

07.12.2019 r.

8.00 K – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP

18.00 – +Eugeniusza Stalewskiego (10R) i zm. rodziców z obu stron

II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

08.12.2019 r.

7.30 – +Agnieszka (18R), Stefan Krzywańscy, Idzi Pietralczyk (12R), Teresa Wacław Rubikowie i zm. z rodziny

9.00 A – +Władysław Julianna Jeziorni, Idzi, Elżbieta Pauś zmarli z rodziny

10.15 K – Weronika Rymańska

12.00 – 1/ ODPUST W intencji Parafii

2/+Stanisław Ciesiółka (6R) i rodzice z obu stron

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu
1 Grudnia 2019 roku

1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent nowy okres a zarazem nowy rok liturgiczny pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary dotyczący Mszy Świętej. Jest to czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa i Boże Narodzenie. Zachęcam do udziału w Roratach dzieci, młodzież i dorosłych w poniedziałek, środę i czwartek w Czarnymlesie, we wtorek i czwartek w Szklarce Przygodzickiej. Szczegóły na planie intencji.
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź w Antoninie we wtorek od 17.00, po niej Msza o 17.30. Spowiedź w Szklarce Przygodzickiej w czwartek od 16.00, a o 17.30 Msza. Spowiedź w Czarnymlesie w piątek od 16.00, po niej Msza o 17.30. Proszę o skorzystanie ze spowiedzi szczególnie dzieci z klas IV odprawiających I Piątki Miesiąca.
  3. W I sobotę miesiąca Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i spotkanie dla matek, ojców żywego różańca, członków margaretek w Szklarce Przygodzickiej o godz. 8.00.
  4. Chorych odwiedzimy w poniedziałek 9 grudnia w czasie rekolekcji, prosimy o ich zgłaszanie.
  5. Przygotowujemy się odmawiając Nowennę na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zarazem na odpust w naszej parafii i rekolekcje Adwentowe. Na odpust 8 grudnia na godz. 12.00 zapraszam wszystkich parafian, a także proszę o obecność sztandarów, całych rodzin, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatki. Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. Piotr Woźniak kapelan szpitala w Krotoszynie. Plan rekolekcji od niedzieli 8 grudnia do środy 11 grudnia i adoracji całodziennej 9 grudnia na tablicy ogłoszeń i w internecie.
  6. Na Mszy 8 grudnia o godz. 12.00 dzieci klas III będą miały poświęcone medaliki.
  7. W poniedziałek Krąg Biblijny, w piątek spotkanie młodzieży o 19.00, w niedzielę próba scholii o 10.30.
  8. Dziękuję za adwentowy wystrój kościoła, posprzątanie i proszę o dalszą pomoc Niemand, Raburska, Jęch Zawidzki, Witwicki, w Antoninie w piątek Ilona Jany, Ewa Turek.
  9. Można nabywać opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS (6 zł) oraz przez cały Adwent będzie można wesprzeć darami Siostry Jezusa Miłosiernego prowadzące Dom Samotnej Matki w Odolanowie. Siostry żyją z darów opatrzności, można przynosić plony ziemi, warzywa, owoce, produkty żywnościowe, środki chemiczne.
  10. Za tydzień składka inwestycyjna. Schola i lektorzy z panią katechetką będą rozprowadzać kartki świąteczne i pierniki z przeznaczeniem na wyjazd wakacyjny.

Myśl Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
Maryja wiedziała, kim jest i Kogo ma w sobie! Wiedziała, że On uświęca jej wnętrze. To wystarczyło. Jakże to była trudna, skomplikowana, ale wspaniała cnota czystości!

Ks. Daniel Zarębski