Intencje Mszalne 17.5.-24.5.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

VI Niedziela Wielkanocna

17.5.2020 r.

7.30 – +Bogumiła Gorgolewska

9.00 A – +Henryk, Maria, Leon Jachowicz, Stanisława, Franciszek, Józef, Halina Mikołajczyk i za dusze w czyśćcu cierpiące

10.15 K – +Adelajda, Stanisław Stach oraz zmarli z rodziny

11.45 – Dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II

Msza transmitowana

18.5.2020 r.

100-tne ur. Św. Jana Pawła II

17.30 – +Stanisław Sakowski

19.5.2020 r.

17.30 – +Jadwiga Szczepaniak, Franciszek Szczepaniak, Władysław, Maria Bąkowscy

20.5.2020 r.

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o ustanie epidemii wirusa, o deszcz,

+Marianna Polowczyk (23R), Franciszek, Kazimierz Polowczyk, Teresa, Marek Brzezicha, Genowefa, Kazimierz Sztok, Jan Bartnik zm. z rodziny Polowczyków, Paduchów

+Ewa (19R), Stanisław, Paweł, Jurek Furmankowie, Bolesław Kaczmarek, Pilchowie, Borkowscy

Nabożeństwo majowe /Msza transmitowana/

21.5.2020 r.

17.30 – +Stanisław Gauza (1R)

22.5.2020 r.

17.30 +Henryk, Edward, Jadwiga Fikus, Stanisława, Bronisław Pieprzka, Maria, Józef Niewiejscy, Paweł, Walenty Winiarscy, Jan Kowlaczyk, Katarzyna, Andrzej Bodył

23.5.2020 r.

18.00 – +Stanisław, Gertruda Modrzyńscy

Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie

24.5.2020 r.

7.30 – w intencji parafian

9.00 A – +Kazimierz (4R), Stanisława Pawłowscy

10.15 K – +Marianna Monieta (6R), Marianna, Jan Mucha

11.45 – +Teresa Galer – z okazji dnia Matki – int. od córek z rodzinami

Msza transmitowana

Osoby zamawiające intencje proszę o kontakt telefoniczny

Msze Święte w niedziele i w środę transmitowane przez parafialny Facebooku CzarnylasParafia

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020 r.

1. Dzisiaj i jutro uroczyście dziękujemy za 100-tną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o jego wstawiennictwu w naszych intencjach. Niech każdy z nas spróbuje pogłębić swoją znajomość życia i nauczania św. Jana Pawła II. Zachęcam do obejrzenia 18 maja br. o godzinie 18:00 w Pierwszym Programie Telewizji widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych” czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
  2. Od poniedziałku do środy w łączności z nabożeństwem majowym będziemy również modlić się o urodzaje.
  3. Proszę o przestrzeganie nowej ilości przebywania osób w kościele i ewentualne pozostanie na zewnątrz w odpowiednich odległościach. Liczba osób w świątyniach Czarnylas 28, Antonin 16, Szklarka Przygodzicka 17.
  4. Zachęcam do korzystania z posługi sakramentalnej: uczestniczenia w Mszy Świętej, spowiedzi, nabożeństwach majowych i przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.
  5. Dzisiaj zbiórka do puszki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Śmiady, Mucha, Pawlak, w Antoninie w piątek Monika Pielawska, Mirosława Gruchot.
  7. Zapowiedzi przedślubne:
    Adrian Piórek /Ligota/ - Patrycja Daszczyk /Szklarka Przygodzicka/ (2)
    Kornel Wrześniacki /Wrzosy/ - Justyna Wielicka /Szklarka Przygodzicka/ (3)
    Witold Marciniak /Waletynów/ - Małgorzata Gerlich /Czarnylas/ (3)

Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, bezzwłocznie powinien powiadomić proboszcza.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822