Intencje Mszalne 7.6.-14.6.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Najświętszej Trójcy

7.6.2020 r.

7.30 – +Marian Pawłowski (3R) i zm. rodzice, ks. Józef Bzik

9.00 A – +Jan (46R), Helena Marciniak, Witold Mąka

Modlitwa wiernych: Leszek w 50 rocznicę urodzin

10.15 K – +Marek Cholewa (31R), Alojzy Cholewa, zm. rodzice, dziadkowie, Idzi Karwacki, Irena, Jan Pieprzka

11.45 – w intencji parafian

8.6.2020 r.

Nabożeństwo czerwcowe

17.30 – +Helena, Władysław Sobolewscy i zm. z obu stron, Józef, Władysław, Andrzej Marciniak

9.6.2020 r.

17.30 – +Stanisław Nieruchalski, Antoni, PelagiaNieruchalscy, Marian Jakubowski

10.6.2020 r.

17.45 – Nabożeństwo czerwcowe i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie epidemii wirusa, o dobre urodzaje w całej parafii

18.00 – Msza z uroczystości Bożego Ciała

W intencji zdrowia dla Henryka Fabrowskiego

+Stanisław Mucha (11R), Antoni, Helena Sowizdrzał, Mariusz Pilarski, dziadkowie z obu stron, Franciszek, Julianna, Marek Mucha, Zdzisław Niemand, za dusze w czyśćcu cierpiące

+Eryk Grund (14R), Anna, Hugon Grund, zmarli z rodziny Grund

+Krzysztof Prusinowski, Prakseda Kotowska, Stanisław Grzesiak

Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

11.6.2020 r.

7.30K – +Julianna, Jan, Feliks, Irena Fabrowscy i zm. z rodziny

9.00 A – +Stanisław Gabryś (12R), Eleonora, Franciszek Gabryś, Elżbieta, Jan Rasiak

10.45 – w intencji parafian

12.6.2020 r.

16.00A – +Ilona Bzyl

17.30 – +Florentyna, Stanisław, Jadwiga, Franciszek Furmanek

Modlitwa wiernych: Szklarka Przygodzicka

13.6.2020 r.

14.00 – Ślub Małgorzata - Witold

15.00 – Ślub Patrycja - Adrian

Nabożeństwo czerwcowe

18.00 – +Franciszek Stryjak (1R), Marianna, Henryk Stryjak, zm. z rodz. Stryjaków i Raburskich

Modlitwa wiernych: Szklarka Myślniewska i Jesiona

20.30A – Nabożeństwo Fatimskie

XI Niedziela Zwykła

14.6.2020 r.

7.30 – W intencji parafian

9.00 A – W 18 rocznicę urodzin Julii dziękując za dotychczasowe łaski z prośbą o obfitość darów Ducha Świętego

10.15 K – Podziękowanie NSPJ i NSMP za wszystkie odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla nas i dla naszych rodzin, dla zmarłych o łaskę zbawienia – od V Róży Matek wp. NSPJ w Szklarce Przyg.

K – nabożeństwo czerwcowe

11.45 – +Ryszard Pala i zm. rodzice z obu stron

Modlitwa wiernych: Hetmanów

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy07.06.2020 r.

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. W miesiącu czerwcu codziennie w łączności ze Mszą Świętą litania do NSPJ. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z nabożeństwem czerwcowym w środę o 17.45, a po niej Msza o 18.00 z uroczystości Bożego Ciała.
  3. W związku z nowymi wytycznymi w czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej może odbyć się procesja. W celu łatwiejszego jej zabezpieczenia odbywać się będzie w stronę Hetmanowa, o pomoc organizacyjną i porządkową procesji proszę strażaków ze Szklarki Przygodzickiej. Msza w Czarnymlesie a po niej procesja o godz. 10. 45. O przygotowanie ołtarzy proszę: I przy posesji p. Fikusów – Zawidza, II – przy posesji p. Pacyna – Hetmanów, III – przy posesji p. Urbaniak – Kotowskie, IV – przy posesji p. Ziąbka – Pustkowie Czarnylas i Pustkowie Szklarka Przygodzicka. W samej procesji proszę o pomoc Strażaków ze Szklarki, a o niesienie obrazów, sztandarów i feretronów proszę rodziców dzieci komunijnych. Elementy ołtarzy do odbioru w salce parafialnej po uzgodnieniu z kościelnym p. Edmundem.
    Pozostałe Msze Święte o godz. 30 w Szklarce Przygodzickiej i o godz. 9.00 w Antoninie.
    Należy pamiętać o obowiązku noszenia w kościele i w czasie procesji maseczki.
    W przypadku obiektywnych trudności dotyczących procesji godziny Mszy nie ulegną zmianie.
  1. W tym roku według parafialnej tradycji zapraszam w poszczególne dni oktawy mieszkańców wiosek do modlitwy: Piątek – Szklarka Przygodzicka, Sobota – Szklarka Myślniewska i Jesiona, Niedziela – Hetmanów, Poniedziałek – Kotowskie, Wtorek– Ludwików, Środa – Antonin i Kocięba, Czwartek – Czarnylas.
    Ze względu na obecny stan i na to, że jestem sam Msza w intencji wszystkich wiosek będzie odprawiona w Boże Ciało o 10.45. Wszystkie złożone ofiary w czasie oktawy, także w niedzielę będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Flajszer, Cegła, Gerlich, w Antoninie w piątek Marczak, Szczot.
  2. W zeszłym tygodniu zmarła z naszej parafii Stanisława Kowalska – Wieczny odpoczynek…
  3. Do odbioru prasa.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822