Intencje Mszalne 21.6.-28.6.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XII Niedziela Zwykła

21.6.2020 r.

Odpust Parafialny

NSPJ

7.30 – +Maria, Antoni Rosik, Helena, Paweł Guder, Piotr Kułek i zm z rodz.

9.00 A – +Antonina, Antoni, Elżbieta, Józef Białkowscy, Stefania, Sylwester, Tadeusz Nadstawek, zm. z rodz. Białkowskich i Nadstawków

10.15 K – +Ludwika, Andrzej, Agnieszka Wczesny, Bronisława, Józef, Kazimierz Sikora

12.00 ODPUST KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

22.6.2020 r.

17.30 – +Marian Kowalski, Stanisława Kowalska

23.6.2020 r.

Dzień Ojca

Nabożeństwo czerwcowe

17.30 – 1/ +Janina Pietryga z okazji ur. i im. oraz zm. z rodz. Iglików i Pietrygów

2/ +Prakseda Kotowska

24.6.2020 r.

Uroczystość św. Jana Chrzciciela

Nabożeństwo czerwcowe

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli na czas wakacji, o ustanie epidemii, za ojców

+Bolesław Kowalczyk (18R), Maria, Kazimierz, Jan Kowalczyk, Emilia, Piotr Marchwaccy

+Stanisława (73R), Maria (23R), Gertruda, Stefania, Antoni Romanowscy, Cecylia, Jan, Jadwiga, Kazimierz, Genowefa Sztok, za księży którzy pracowali w naszej parafii, za dziadków z obu stron, za dusz które znikąd pomocy nie mają

+Józefa Zmyślona, Marcin Skonieczny, Alojzy Cholewa, Kazimierz Pilarski, Teresa Kociemba

25.6.2020 r.

Nabożeństwo czerwcowe

17.30 – +Andrzej Szyszka (1R)

26.6.2020 r.

17.30 – 1/ +Daria Fabrowska z okazji urodzin

2/ +Stanisława Kowalska

27.6.2020 r.

18.00 – +Jan Tomaszewski (1R)

XIII Niedziela Zwykła

28.6.2020 r.

7.30 – W intencji parafian

9.00 A – +Łucja Knaszak (9R), Feliks Knaszak, Edward Hadryś

Nabożeństwo Czerwcowe A

10.15 K – +Jan Olkiewicz (2R)

12.00 – +Jan Siwek z okazji imienin

Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 21.06.2020 r.

1. Dziękuję wszystkim za piękne przeżywanie czasu od Bożego Ciała i za liczne przybywanie do na naszej świątyni, za udział w Mszach, procesjach, w których niesione były sztandary, obrazy, za przygotowanie ołtarzy, za wszelkie zaangażowanie, dziękuję strażakom ze Szklarki Przygodzickiej, panom kościelnym Edmundowi i Florianowi z żonami, panom organistom Jakubom. Szczególne podziękowania składam dzieciom sypiącym kwiatki i ministrantom.
  2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę odpustową, w której dziękujemy za 90-lecie istnienia parafii, a przede wszystkim za tych, którzy ją tworzą.
  3. We wtorek dzień Ojca, będziemy ich polecać w modlitwie we wtorek i w czasie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Od wtorku na zakończenie Mszy Świętej będziemy odmawiać Nowennę do św. Józefa przed zawierzeniem narodu polskiego i Kościoła w Polsce, które zostanie dokonane 2 lipca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
  5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, za tydzień w niedzielę uroczyste odśpiewanie litanii do Serca Pana Jezusa w Antoninie po Mszy Świętej.
  6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy modlić się za młodzież i dzieci, a także nauczycieli, którzy skończyli ten szczególny rok szkolny. Nie będzie Mszy szkolnych na zakończenie roku ze względu na panującą jeszcze epidemię.
  7. W przyszłą niedzielę na godz. 11.45 zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, wedle zapowiedzi będziemy powoli przygotowywać śpiewy.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Piłat, Polowczyk, Wieczorek, w Antoninie w piątek Mazur, Drożdż.
  9. W ostatnim tygodniu zmarł Szczepan Penderak z Ludwikowa – Wieczny odpoczynek…
  10. Państwowa Szkoła Muzyczna w Odolanowie przyjmuje zapisy do pierwszej klasy w sześciu specjalnościach, w szczególności trąbka, saksofon, perkusja i skrzypce.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822