Intencje Mszalne 2.8.-9.8.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020 r.

7.30 – W intencji parafian

9.00 A – +Jan Mucha (21R), Kazimiera, Leon Mucha, Robert, Kazimierz Stawik

10.15 K – W intencji Marii w podziękowaniu za 70 lat życia, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej

11.45 – +Sylwester Michalak (6R)

3.8.2020 r.

17.30 – +Józef (36R), Helena, Edmund, Krupa i zm. dziadkowie

4.8.2020

16.45A - Spowiedź

17.30A – +Stanisława Kowalska

5.8.2020 r.

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji naszej diecezji kaliskiej, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, o ustanie pandemii, o dobrą pogodę na czas żniw

+Jarosław Juszczak – od Kurków

+Irena Szkudlarz (9R)

+Bartek, Arkadiusz Wyczesani

+Alojzy Cholewa, Kazimierz Pilarski, Teresa Kociemba, Szczepan Penderak, Józef Pawlicki

6.8.2020 r.

Przemienienie Pańskie

8.00Cz – +Leokadia Lubryka

16.30K – Spowiedź

17.30K – Przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji rodzin z Antoniewa z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo Boże, zdrowie, pokój i zgodę w rodzinach oraz o ustanie pandemii, pokój dla Polski i świata oraz za wszystkich zmarłych z Antoniewa

7.8.2020 r.

16.00 ­- Spowiedź

17.30 Intencja Straży Honorowej Za Ojca Św. Franciszka, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane, o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za dzieci i młodzież o szczęśliwe przeżycie wakacji, o ustanie koronawirusa, za chorych i cierpiących, za Ojczyznę i pokój na całym świecie, za zmarłych z naszych rodzin, o radość życia wiecznego oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

8.8.2020 r.

15.00 – Ślub

16.00 – Ślub

18.00 – +Zenon, Janina Radajewscy, Władysław, Władysława Radajewska

Chrzest: Czesław Wojciech

Roczek: Lilianna

XIX Niedziela Zwykła

9.8.2020 r.

7.30 – +Krystyna, Bronisław, Antonina, Władysław Fleiszer, Gabriela Machynia, Marian Cegła

9.00 A – W dniu urodzin Doroty o zdrowie i błogosławieństwo Boże

10.15 K – Za parafian

11.45 – +Adam (15R), Stanisław (17R), Czesława, Stanisław, Franciszka, Wojtasik, Józefa, Stanisław Brylak

Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.

1. Sierpień jest przeżywany w naszym kraju jako miesiąc abstynencji od alkoholu. W tym roku hasłem przewodnim jest „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcam do podjęcia się tego dzieła w intencji zmagających się z tym nałogiem, a także o ustanie pandemii.
  2. W czwartek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego o godz. 8.00 będzie dodatkowa Msza w Czarnymlesie.
  3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź we wtorek w Antoninie od 16.45, w czwartek w Szklarce od 16.30, a w piątek w Czarnymlesie od 16.00. Msze Święte po spowiedzi o 17.30.
  4. Objazd chorych w piątek od 9.00.
  5. W zeszłą niedzielę z okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy 2427 zł. Ofiary będą przeznaczone na stowarzyszenie MIVA i dla misjonarza ks. Łukasza w Ekwadorze.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Jakubczak, Wczesny, Wyroba w Antoninie w piątek Romanowska, Gąbka.
  7. Proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych – dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust. Komunia Święta może być przyjęta na rękę. Módlmy się wspólnie o ustanie pandemii.
  8. Zapowiedzi:
    Tomasz Adamski /Świba/ - Aleksandra Paszczakowska /Szklarka Myślniewska/ /1/
    Zbigniew Jarosz /Szklarka Myślniewska/ - Katarzyna Olejnik /Fabianów/ /1/
    Wojciech Sikora/Czarnylas/ - Daria Szczęsna /Biadki/ /3/Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa zobowiązany jest do poinformowania proboszcza.
  1. W minionym czasie odeszli z naszej parafii Eugeniusz Krawczyk i Roman Jeżewski – Wieczny odpoczynek…
  2. W przyszłą sobotę 8 sierpnia przybędzie do naszej parafii na nocleg Pielgrzymka Szczecińska. Ze względu na stan pandemii będzie to mała grupa ok. 10 osobowa, nie będą nocować w domach, a zostanie im udostępniona plebania. Przebieg pielgrzymki można śledzić w internecie.
  3. Krzysztof Ordziniak dziekan naszego dekanatu mikstackiego zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha. Obchody odpustowe rozpoczynają się już od 7 sierpnia, a główne uroczystości 15 i 16 sierpnia. Szczegóły w internecie i na plakatach.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822