Intencje Mszalne 9.8.-16.8.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XIX Niedziela Zwykła

9.08.2020 r.

7.30 – +Krystyna, Bronisław, Antonina, Władysław Fleiszer, Gabriela Machynia, Marian Cegła

9.00 A – W dniu urodzin Doroty o zdrowie i błogosławieństwo Boże

10.15 K – Za parafian

11.45 – +Adam (15R), Stanisław (17R), Czesława, Stanisław, Franciszka, Wojtasik, Józefa, Stanisław Brylak

10.8.2020 r.

17.30 – +Józef Pawlicki

11.8.2020

17.30 – +Włodzimierz Sikora

12.8.2020 r.

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji naszej diecezji kaliskiej, za naszą Ojczyznę i za rządzących, za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, o ustanie pandemii, o dobrą pogodę na czas żniw

- Damian 18R urodzin – o Boże błogosławieństwo

- o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla męża

+Józef Szmaj (11R)

+Edward Śniatała, Maria, Józef Śniatała, Helena, Józef Szkudlarek, Henryk, Roman Szkudlarek

+Helena Grela, Grzegorz Kowalski, Franciszek Stryjak, Teresa Kuśnierz, Stanisława Kowalska, Leokadia Lubryka

13.8.2020 r.

17.30 – +Franciszek Szczepaniak, Jadwiga Szczepaniak, Władysław, Maria Bąkowscy, Stanisław Fibik

14.8.2020 r.

18.00 – +za rodziców, dziadków, Jana Mariannę Pielawskich

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.8.2020 r.

7.30 – +Józef Czerniecki (15R), Anna, Michał, Franciszek, Maria, Maria Czernieccy, Maria, Michał, Franciszek Mielnik, Stanisław, Józef, Maria Kaczmarscy, Izabela, Aniela Żurek, Henryk Górzny

9.00 A – Intencja Kółka Różańcowego przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. Maksymiliana Marię Kolbę z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach oraz za zmarłe matki, które Bóg powołał do wieczności

10.15 K – W 80 Rocznicę urodzin Marii z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej

11.45 – Msza dziękczynna za żniwa

Modlitwa wiernych: Jan 60-te urodziny

15.00 – Ślub

XX Niedziela Zwykła

16.8.2020 r.

7.30 – Za parafian

9.00 A – +Justyna Marczak (37R), Cecylia (16R), Marian Szwarc, Marian Pawłowski (3R), i za zmarłych dziadków z obu stron

10.15 K – +Ludwik, Aniela Rokita

11.45 – +Franciszek, Władysława Pecolt, Henryk, Franiszka, Marian, Wiesław, Maria, Anna Tomczak i dziadkowie z obu stron

Ogłoszenia Parafialne XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020 r.

1. W czwartek nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 w Czarnymlesie.
  2. W sobotę obowiązkowa uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także 100-lecie Cudu nad Wisłą. Msze jak w niedzielę. Msza w piątek o 18.00 również z uroczystości. Nie będzie Mszy Świętej w sobotę o godz. 18.00. Na koniec błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. Uroczysta Msza dziękczynna dożynkowa 15 sierpnia o godz. 11.45. Proszę o przygotowanie wieńców według ustalonego porządku. Ustawiamy się przed kościołem i w procesji udamy się do kościoła
  4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Za tydzień w niedzielę 16 sierpnia zbiórka do puszek na rzecz ofiar poszkodowanych w Bejrucie.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Pigłas, Iwaśków, Zajączkowski, Rozwora w Antoninie w piątek Megas, Szkudlarz.
  6. Proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych – dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust. Komunia Święta może być przyjęta na rękę. Módlmy się wspólnie o ustanie pandemii. Dla parafian powiatu ostrzeszowskiego udzielona jest dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
  7. Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie dla pielgrzymów ze Szczecina.
  8. Zapowiedzi:
    Tomasz Adamski /Świba/ - Aleksandra Paszczakowska /Szklarka Myślniewska/ /2/
    Zbigniew Jarosz /Szklarka Myślniewska/ - Katarzyna Olejnik /Fabianów/ /2/
    Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa zobowiązany jest do poinformowania proboszcza.
  1. 9 sierpnia br. wyrusza 383 Kaliska, 29 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na pandemię i ograniczenia w możliwości fizycznego podążania na pielgrzymim szlaku serdecznie zapraszamy Was do duchowego włączenia się w tegoroczne pielgrzymowanie. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu od 9 do 18 sierpnia, w godzinach od 19.30 – 21.00 odbywać się będą spotkania modlitewne prowadzone przez ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego. Spotkania te będą na żywo transmitowane przez nasze diecezjalne media Radio Rodzina i telewizję Dom Józefa. Zapewniamy Was o naszej modlitwie, w której będziemy pamiętać o wszystkich duchowych uczestnikach pielgrzymki i jednocześnie o nią prosimy, by tegoroczna pielgrzymka przyniosła jak największe owoce dla dobra Kościoła Kaliskiego. – Ks. Rafał Grzęda Kierownik Pielgrzymki.

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822

DYSPENSA ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO DIECEZJI KALISKIEJ

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia i życia, udzielam od dnia 9 sierpnia br. (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym parafii znajdujących się w granicach powiatu ostrzeszowskiego.

Dyspensa jest ważna przez cały czas trwania stanu takiego zagrożenia epidemiologicznego.

Wierni pozostałych parafii mogą korzystać z dyspensy na warunkach określonych przez Biskupa Kaliskiego w dekrecie z dnia 29 maja br. (l.dz. 849/2020).

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

+ Grzegorz Ryś
Administrator Apostolski