Intencje Mszalne 13.9.-20.9.2020 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

XXIV Niedziela Zwykła

13.9.2020 r.

7.30 – Za parafian

9.00 A – +Stanisława (9R), Kazimierz Pawłowscy

10.15 K – +Jan Pieprzka (16R)

11.45 – +Józef Łatniak (11R), zm. rodzice, rodzeństwo, zmarli księża z parafii i dusze w czyśćcu cierpiące

20.00A – Nabożeństwo Fatimskie

14.9.2020 r.

17.30 – +Henryk Noskowicz (13R) i zm. rodzice z obu stron, Marianna, Józef Noskowicz

15.9.2020

17.30 – +Franciszek Noskowicz (8R) i zm. z rodz. Noskowiczów i Marcinczaków

16.9.2020 r.

17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji naszej diecezji kaliskiej, o ustanie pandemii, za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców

+Antoni Pietryga, Pelagia Pietryga, ks. Kazimierz, Stanisław, Janina Pietryga, Rodzina Kyciów, Witków, Franciszek, Helena Dudczak

+Edmund Krupa, Weronika Rymańska, Krzysztof Błaszczyk

+Bogumiła Gorgolewska – od Klubu Seniora

+Stanisława Kowalska, Szczepan Penderak, Leokadia Lubryka

17.9.2020 r.

17.30 – +Franciszek Grzeszczyk (16R), Wiktoria Łuczak (12R), zm. z rodz. Grzeszczyków, Kupczyków, Łuczaków, Królów

18.9.2020 r.

17.30 – +Kazimierz Pilch (32R), Sylwester, Antonina, Maria Pilch, Ewa, Stanisław, Paweł JURKOWIE, Bolesław, Kazimierz, Borkowscy, Helena, Tadeusz Grela

19.9.2020 r.

18.00 – +Helena, Marcin, Piotr Cieślak

XXV Niedziela Zwykła

20.9.2020 r.

7.30 – Za parafian

9.00 A – +Helena Bielawna (14R), Edward, Paweł Bielawni, Helena, Józef, Zofia Krakowscy, Anna Perska, Jadwiga Graf, Marianna, Aleksandra Błoch

10.15 K – +Józefa (6R), Antoni, Leszek Prusinowscy

11.45 – +Maria (5R), Marian Tetlak, Anna, Jan Serafin, Helena, Józef Tetlak, Krystyna Słomska, zm. z rodz.

Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 13.9.2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”, a zarazem modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Nabożeństwo fatimskie w Antoninie o godz. 20.00.
  2. W poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza o 17.30, natomiast o godz. 19.00 modlitwa przy Krzyżu w Czarnymlesie na ul. Odolanowskiej i jego poświęcenie. Będziemy prosić między innymi o zatrzymanie pandemii.
  3. We wtorek wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.
  4. Młodzież naszej parafii, a obowiązkowo uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania, zapraszam na Mszę 18 września ku czci św. Stanisława Kostki. Po niej kandydaci będą mieli jeszcze spotkanie.
  5. Rodziców z dziećmi klas II, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, zapraszam w przyszłą niedzielę 20 września na Mszę o 11.45 i po niej na spotkanie.
  6. Również w przyszłą niedzielę diecezjalne spotkanie przy Krzyżu Jubileuszowym koło Kobylej Góry rozpocznie się ono o godz. 14.30 nabożeństwem przebłagalnym przy relikwiach krzyża, a o godz. 15.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa. Zachęcam do indywidualnego udania się na to piękne miejsce.
  7. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na fundusz inwestycyjny. Za tydzień natomiast odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. Grób Pański, czyli na potrzeby Ziemi Świętej. Tradycyjnie na ten cel zbiórka przeprowadzana była przy okazji nabożeństwa w Wielki Piątek.
  8. Zapraszam na zbiórkę ministrantów i wszystkich chętnych chłopaków. Spotkanie w kościele Matki Bożej w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
  9. Zapraszam wszystkich chętnych do śpiewu na próbę scholi za tydzień w niedzielę na godz. 10.30.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Słowik, Pokusa, Megas, w Antoninie w piątek Nowak, Stępień.
  11. Proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych – dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust. Komunia Święta może być przyjęta na rękę. Módlmy się wspólnie o ustanie pandemii.
  12. Przez najbliższe dwa tygodnie do niedzieli 27 września można zapisywać intencje jubileuszowe, z okazji urodzin, tzw. za osoby żyjące na nowy rok 2021. Po tym okresie będzie można zapisywać intencje za zmarłych.
  13. Zapowiedzi:
    Karol Kupczyk /par. Czarnylas/ - Magdalena Wronka /par. Doruchów/ /2/
    Przemysław Szczotka /par. Czarnylas/ - Marzena Karolak /par. Czarnylas/ /2/
    Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa zobowiązany jest do poinformowania proboszcza.
  14. Do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i nowy numer „Opiekuna”. Są również piękne diecezjalne kalendarze na nowy rok ze zdjęciami Prymasa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, które były zrobione w parafiach naszej diecezji – koszt 6 zł.
  15. W ostatnim czasie odszedł z naszej parafii Eugeniusz Kosnowicz – Wieczny odpoczynek…

Ks. Daniel Zarębski – tel. 697 751 822