II Marsz Świętych w Czarnymlesie

„Świeć jak Święty” – pod tym hasłem wystartował II już Marsz Świętych w naszej parafii. Mimo chłodu i silnego wiatru rodzice stanę lina wysokości zadania i pomogli swoim dzieciom przygotować stroje świętych, tak ubrany orszak wyruszył z Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozśpiewane dzieci w otoczeniu rodziców dotarły na Msze świętą, gdzie dumnie prezentowali swoje stroje. Świątynia wypełniła się radością i wspólnym śpiewem, którego nie możemy się wstydzić.

Po prezentacji dzieci zostały wynagrodzone i zadowolone poszły do domu. Jako ludzie wierzący stajemy w opozycji do święta Halloween i chcemy promować wartości chrześcijańskie. Dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego święta, księdzu proboszczowi za życzliwość, siostrze Teresie za świadectwo życia zakonnego. Pozostaje nam z radością wyczekiwać kolejnego marszu już za rok.