Samolotowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej - Izraela

CEZAREA NADMORSKA GÓRA KARMEL KANA GALILEJSKA JEZIORO GALILEJSKIE GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW TABGA KAFARNAUM NAZARET GÓRA TABOR JERYCHO QASR AL YAHUD MORZE MARTWE JEROZOLIMA BETLEJEM EIN KAREM TEL AWIW - JAFFA

 

TERMIN:17.02–24.02.2024

 

CENA: ok. 2590PLN/os. + 650 USD/os. + patrz cena nie zawiera

Informacje

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie – ks. Daniel Zarębski 697 751 822

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PROGRAM:

Dzień 1:  WYLOT DO IZRAELA

Spotykamy się na lotnisku Kraków/Katowice/Poznań o godzinie do potwierdzenia na dwie i pół godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo –bagażowa. Wylot do Izraela o godz. --:--. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. --:--.Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  GÓRA TABOR–JEZIORO GALILEJSKIE –GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW –TABGA –KAFARNAUM

Rano, po śniadaniu przejazd na Górę Tabor (wyjazd taksówkami), miejsce Przemienienia Pańskiego. Następnie udamy się nad Jezioro Galilejskie. Nawiedzimy sanktuaria znajdujące się na brzegu jeziora: Górę Błogosławieństw, gdzie Pan Jezus według tradycji wygłosił Kazanie na Górze; Kafarnaum, gdzie znajduje się według tradycji dom św. Piotra i ruiny synagogi oraz Tabge, w której nawiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i znajdujący się tuż obok kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Rejs łodzią po jeziorze. Powrót do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:  NAZARET–KANA GALILEJSKA–GÓRA KARMELCEZAREA NADMORSKA

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Nazaretu. Nawiedzimy dwupoziomową bazylikę Zwiastowania, która jest największą świątynią chrześcijańską na Bliskim Wschodzie oraz kościół św. Józefa. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, miejsce pierwszego Cudu Pana Jezusa. Tam dla małżeństw będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Następnie przejedziemy do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Nawiedzimy kościół Stella Marisz grotą Eliasza. Wedle tradycji, jest to miejsce zamieszkania proroka. Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu w Cezarei Nadmorskiej. Na nocleg przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:  BETLEJEM –EIN KAREM

Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy, gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa. Następnie przejedziemy do centrum Betlejem i zobaczymy Grotę Mleczną, w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Dalej nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich. Po południu przejedziemy do Jerozolimy, gdzie na obrzeżach miasta znajduje się dzielnica Ein Karem. Zwiedzimy tam kościół Nawiedzenia, czyli miejsce spotkania Maryi z Elżbietą oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  GÓRA OLIWNA SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej. Zobaczymy sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz. Następnie przejdziemy na taras widokowy z panoramą starej Jerozolimy. Udamy się na zbocza góry Oliwnej do kościoła Dominus Flevit, upamiętniającego płacz Pana Jezusa nad Jerozolimą. Następnie zejdziemy do Getsemani, gdzie nawiedzimy Ogród Oliwny i znajdującą się obok Bazylikę Wszystkich Narodów, która powstała w miejscu modlitwy Pana Jezusa przed męką. W sąsiedztwie mieści się Grota Pojmania i miejsce gdzie według tradycji znajduje się grób Matki Bożej. Po południu przejedziemy na Syjon Chrześcijański, gdzie nawiedzimy bazylikę Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik, miejsce ustalenia wielu sakramentów oraz tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu, gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  STARE MIASTOJEROZOLIMY

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od kościoła św. Anny, tradycyjne miejsce narodzenia Najświętszej Marii Panny. Obok którego znajdują się pozostałości po sadzawce Betezda, znanej jako miejsce uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka. Następnie przejdziemy ulicami starego miasta Jerozolimy, Drogą Krzyżową do bazyliki Grobu Bożego, która jest najważniejszą świątynią chrześcijańską na świecie. W jej wnętrzu znajduje się golgota, miejsce ukrzyżowania oraz Boży Grób, miejsce złożenia ciała Pana Jezusa, a równocześnie miejsce zmartwychwstania. Po południu udamy się pod Mur Zachodni, Ścianę Płaczu, najważniejsze miejsce dla religii judaistycznej. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7:  JERYCHO –QASRL AL YEHUD –MORZE MARTWE

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerycha, jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie. Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia, a na jej zboczach zawieszony na skale klasztor. Dalej udamy się pod sykomorę, znaną z Nowego Testamentu jako drzewo Zacheusza. Po południu nawiedzimy Qasrl al Yehud, miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan, która w tym miejscu stanowi granicę izraelsko-jordańską. Odnowimy tam przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie dnia będziemy mieć możliwość kąpiel w Morzu Martwym, najniżej położonym miejscem na świecie. Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: POWRÓT DO POLSKI

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie na trzy godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo –bagażowa. Wylot do Polski o godz. --.--. Lądowanie w Krakowie/Katowice/Poznań o godz. --:--. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

- przelot na trasie Kraków/Katowice/Poznań–Tel Awiw –Kraków/Katowice/Poznań; bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku

- transfery autokarem na trasie pielgrzymki

- 7noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

- wyżywienie 2 x dziennie: 7śniadań, 7obiadokolacji

- ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami

- opiekę polskojęzycznego pilota

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, wejście na plażę nad Morzem Martwym, rejs po Jeziorze Galilejskim

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

- przedstawiony program zwiedzania

- podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

- zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide (łącznie 75USD/os.–zbierane przez pilota grupy, kwota nie podlega rozliczeniu)

- transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce

- napojów do obiadokolacji

- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (350PLN/os.–płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

- wydatków własnych

- dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie około 250 USD)

- świadczeń niewymienionych w ofercie

 

WAŻNE INFORMACJE:

  1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości -PASZPORT (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu). W paszporcie nie powinno być pieczątek: Libanu, Syrii, Iraku, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Libii.
  2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
  3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów.
  4. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 os.
  5. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
  6. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren Izraela przez obywateli UE znajdą Państwo na stronach rządowych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów). Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych testów COVID-19 ich wykonanie i koszt leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
  7. Cena została skalkulowana w dniu 14.04.2023 wg obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji.
  8. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.