W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego zaplanowano spotkania dla młodzieży w ramach projektu „Moje ID – spotkanie młodzieży ze św. Józefem”. Nasza parafia – nasza młodzież, Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, włączyła się w powyższy projekt i dnia 26 kwietnia uczestniczyła w spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim.

Grupa 40-u osób wyjechała z parafii i szczęśliwie wróciła, podbudowana nową formą ewangelizacji.

W programie spotkania ID znalazł się koncert rapera Tau, który podzielił się z młodymi świadectwem swojego nawrócenia. W katechezie ks. Paweł Gomółka dał świadectwo o tym, jak Pan Bóg dał mu siłę do pokonania trudności przeżywanych w kapłańskim życiu. Podczas spotkania zaśpiewał zespół Tratwa Music Project.

Spotkanie zakończyła Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna, który w homilii odwołując się do dzisiejszej Ewangelii stwierdził, że każdy człowiek ma powołanie do zmiany swojego życia. Biskup dodał, że bierzmowanie to czas, kiedy młody człowiek powinien odbyć generalną spowiedź. Zaznaczył, że Pan Bóg obdarzając człowieka powołaniem daje mu do wykonania zadania. Zachęcał, aby młodzi ludzie obrali Maryję za przewodniczkę w swoim życiu.

Dziękujemy młodzieży, która pojechała do Ostrowa Wielkopolskiego i cieszymy się waszą obecnością w parafii.