INTENCJE MSZALNE  06. 11 – 12. 11. 2017.

XXXI NIEDZIELA  ZWYKŁA

05.11.2017.

7:30 +Jana Siwka – z ok. urodzin.

9:00 AT +W 20 rocz. śm. Czesława Krakowskiego, Zofię Krakowską, Helenę, Edwarda Bielawnych, Eugeniusza, Alanka Monieta.

10:15 K +Bogdana, Kazimierza, Fabrowskiego, Genowefę, Edwarda Fabrowskich.

11:45 +Juliannę, Władysława Jeziornych, Idziego, Elżbietę Pauś, zm. z rodziny.

17:30 +Jana Bzika, Annę Bzik –  int. Marii Pietryga z rodziną.

17:30 +Czesława Zimocha – int. współpracowników syna Tadeusza.

17:30 NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Józefa, Stanisławę Szczechowicz, Sylwestra Kamzola, Halinę Stachowiak, Stanisławę Michalską, Jana Bzika, Marka Brzezichę, Kazimierza Talagę, Marcina Janickiego, Franciszka Szczypkowskiego, Leszka Stabrowskiego, Mariana Pawłowskiego, Eugeniusza Napieralskiego. Krystynę Kołodziej, Marię Walerowicz.

17:30  +Ks. Kazimierza Pietrygę.

17:30 +W 2 rocz. śm. Jana Płonkę, zm. z rodziny +Annę, Ludwika Płonka.

7:30 +Antoninę, Marcina Barczaków zm. z rodziny Nieruchalskich, Zaprzalskich.

9:00 AT +Marcina Janickiego – int. chrzestnej z mężem, kuzynek: Malwiny z rodziną, Martyny
z Szymonem, kuzynów: Damiana z rodziną, Bartosza z rodziną.

10:15 K W I rocz. urodzin Antoniny

11:45 +Tomasza Działowego w 2 rocz. śm. +Józefa, Małgorzaty Działowych, zm. dziadków z obu str.

15:00 W Intencji Nowożeńców:  Pauś – Olejniczak.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA   12.11.2017.

7:30 – Za Parafian.

9:00 AT +Jadwigę, Stanisława Kaczmarków, Czesławę, Czesława Janickich, Zbigniewa Żubra, Rafała Pokojewskiego.

10:15 K  1 +Janinę, AntoniegoZmyślonych, Kazimierę, Teofila Niemand, Barbarę Płonka, Jadwigę, Kazimierza Lizik, Zdzisława Niemand. zm. kapłanów z parafii.

2 +Darię Fabrowską w I rocz. śm.

11:45  1 +Leszka Tomczaka –  int. teściowej i babci Gertrudy.

2 W intencji Ks. Wikariusza Witolda z ok. imienin.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI Niedziela Zwykła.

1.Ofiara na utrzymanie Domu Samotnej Matki w Odolanowie. Wyniosła 1.965zł. i 2 euro. Bóg zapłać.

2.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

3.W sobotę obchodzimy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości (1918 r.) Msze święte: 7:30, 9:00 AT, 10:15 K i 11:45.

4.W Antoninie, za tydzień zbiórka do puszek na kwiaty z przeznaczeniem na odpust ku czci Matki Boskiej Ostrobramskiej.

5.Zbiórka ministrantów w piątek o 16:00 w Salce Parafialnej. Próba Scholii w niedzielę – 12 listopada o godz. 10:30.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz.11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

7.Prosimy o zwrócenie uwagi na wyrzucanie śmieci na Cmentarzu – jedynymi miejscami przeznaczonymi do tego są kontenery. Przypominamy o obowiązku przedłużenia dzierżawy za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku
i uiszczeniu opłaty od 2016 r.  – 200 zł grób zwykły, 250 zł - grób głębinowy. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie cmentarza ze względu na podwyżkę  – szczególnie wywóz śmieci (600 zł – jednorazowy koszt wywozu konteneraw Czarnymlesie w Ludwikowie 120 zł.).W Biurze Parafialnym zgłaszamy likwidację lub ekshumację grobu na Cmentarzu. Stawiając nowy nagrobek zabieramy z cmentarza drewnianą obwódkę, krzyż i gruz (pozostawiamy porządek, w myśl Regulaminu Cmentarza). Informujemy, że należy dbać o wykupione WOLNE miejsca na cmentarzu i zaznaczyć je,aby nie doszło do umyślnej pomyłki zajęcia miejsca przez inne osoby (zaznaczamy tabliczką z napisem) - ZAJĘTE.

8.Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny sprzątanie wyjątkowo w piątek: Paluch, Kliber, Trzepacz, Pinkiewicz, Stawicki. W Antoninie sprzątanie w piątek: Ewa Pilarska, Wioletta Grzesiek.

1. Przyjmujemy na Wypominki 2017 \2018, modlitwa się za zmarłych. Wypominki jak w roku ubiegłym – Roczne 35zł, od duszy, a jednorazowe ofiara dowolna.

10.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka oraz nowy numer gazetki parafialnej wyłożony pod chórem. Zachęcamy do lektury. Są też Kalendarze na 2018 rok,  w cenie 15zł i 20zł.

11.W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp.  +Krystyna Kołodziej: Msza święta i pogrzeb w wtorek o godz. 13:30 na cmentarzu w Ludwikowie oraz  +Maria Walerowicz: Pogrzeb w środę o godz. 13:00 w Czarnymlesie. Wieczny Odpoczynek…

Ks. Kan Grzegorz Zamelek. – Proboszcz.