INTENCJE MSZALNE  25. 12 – 31. 12. 2017.

IV NIEDZIELA

ADWENTU 24.12.2017.

7:30 +Tomasza, Wiktorię, Józefa, Gertrudę, Gabrysiów, Bazylego, Wiktorię, Andrzeja Bieleckich.

9:00 AT +Arkadiusza Szeleszczyka, Weronikę Szczot.

10:15 K +Mieczysława Kaczmarka w 37 rocz. śm. Arletę Mrugalską, zm. z rodz. Owczarków, Kaczmarków.

11:45 +W 13 rocz. śm. Józefa Działowego, Małgorzatę Działową, zm. z rodziny.

***PASTERKI***

22:00 AT  +Stanisława, Leona Kułek, Marię Strączkowską, Krystynę Pelichowską.

22:00 K  +Adama Wojtasika – z ok im., Czesławę, Stanisława Wojtasików, zm. rodziców z obu str.

24:00 Cz.  las. 1 –  Za Parafian.

2 +Alinę, Stanisław Olszewskich.

Uroczystość Narodzenie Pańskie

9:00 AT +Martę, Jana Bartkowiaków, Benedykta Walczaka.

10:15 K +Irenę, Józefa Pietroniów, Dariusza, Zdzisławę, Ryszarda Pietroń. (oraz w pewnej intencji.)

11:45  1 +Paulinę Klimek.

2 +W 25 rocz. śm. Annę Turek, zm. z rodziny, Józefa Turka, Antoniego Poora, Zofię, Jana, Józefa Łatniaków.

Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika.

7:30 +Halinę Stachowiak  –  int. rodziny: Piechotów, Frąszczaków, Wilczyńskich.

9:00 AT  +Cecylię, Piotra, Błochów, Elżbietę Dela, Józefa, Józefę Kubiak, Teresę, Leona Maląg.

10:15 K  +Walentego, Janinę, Jarosik, zm. z rodziny.  +Karola Józkowiaka.

11:45 +Barbarę, Edwarda Maciejewskich, zm. rodziców z obu str. +Jerzego Kosnowicza.

17:30  NOEWNNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

W intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, dzieci i młodzieży, w int. powołań kapłańskich, zakonnych
i misyjnych, chorych i cierpiących, oraz matek oczekujących potomstwa, o dar macierzyństwa.

+Edwarda Śniatała w I r. śm.

+Andrzeja Kupaja, Henryka Szkudlarka, Czesława Szych, Zbigniewa Mazura, Krystynę Kołodziej,

+Sylwestra Kamzola, Irenę Albrecht, Kazimierza Talagę, Marcina Janickiego, Leszka Stabrowskiego,

+Mieczysława Nowaka, Marię Zamelek, Stanisława, Weronkę Zimniak, Katarzynę, Franciszkę Stanisława Zamelków, zm. z rodziny Śmiglów, Zimniaków, Zamelków.

7:30  1 +Bolesława Noskowicza.

2 +Bogdana Latonia.

7:30 1 +Kazimierza Lizika.

2 +Zygmunta Trzepacza.

17:00 W 50 rocz. ślubu Henryki i Jana Zawidzkich.

18:00  +Helenę, Jana, Annę Bzik –  int. rodziny Peślów, z Czarnegolasu.

NIEDZIELA Świętej Rodziny Jezusa, Maryi, Józefa.       31.12 2017

7:30 +Zdzisława Niemand  –  int. córki Karoliny z mężem.

9:00 AT  +Krystynę Marcjaniak.

10:15 K  +Henrykę Trzcielińską w 11 rocz. śm. +Leszka Trzcielińskiego w 5 rocz. śm.

11:45  1  –  Za Parafian.

2 +Antoniego Romanowskiego w 43 rocz. śm. Marię, Stanisławę, Gertrudę, Stefanię, Romaszewskie, Cecylię, Jana, Jadwigę, Kazimierza, Genowefę Sztok, zmarłych kapłanów, którzy pracowali w parafii, zmarłych dziadków z obu str. dusze w czyśćcu cierp.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV –  Niedziela Adwentu.

1.Siostry Zakonne dziękują ofiarodawcom za  zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych na Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Dary zostały przekazane siostrą w minioną środę, Siostry dziękują i składają całej wspólnocie parafialnej życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Serdeczne Bóg Zapłać.

2.Dzisiaj w niedzielę przypada Wigilia – Rozpoczynamy Świętowanie Narodzenia Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterki o godz. 22:00 Antoninie i w Szklarce Przygodzickiej o godz. 24:00. W Czarnymlesie. W poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego: Msze święte o godz. 9:00  w Antoninie, 10:15 w Szklarce Przygodzickiej i o 11:45 w Czarnymlesie. We wtorek Święto Pierwszego Męczennika Św. Szczepana, Msze święte jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:00 AT, 10 :15 K i 11:45. W tym dniu, czytamy List Rektora KUL im. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na KUL im. Jana Pawła II.

3.W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Czcicieli i Członków Kół Różańcowych.

4.Kolęda – wizyta duszpasterska, celem spotkań będzie wspólna modlitwa, przeżywanie roku św. Józefa w naszej diecezji. Kolęda: Środa: godz. 10:30: 1 kapłan  –  Zawidza, 2 Kapłan  – Antonin: ul. Wrocławska, Mikstacka, Kolejowa. Czwartek: godz. 9:30: 1 Kapłan   Kotowskie, 2 Kapłan  Pustkowie, Czarnylas, Szklarka Przygodzicka.
Piątek: godz. 9:30: 1 Kapłan
Ludwików, ul. Długa od p. Jany., 2 Kapłan  Ludwików ul. Szkolna od p. Kowalskich.

5.Próba Scholii w niedzielę 31 grudnia o godz. 10:30.

6.W roku  szkolnym dzieci kl. II, III, IV uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:45. Dzieci zbierają Ziarno.

1. Dziękuję, za sprzątanie Kościoła i proszę o dalszą troskę o świątynie rodziny: Burchard, Płachta, Roga, Roga, Piesiak.
    W Antoninie sprzątanie w piątek: Mariola Szczot, Eugeniusz Pielawski.

9.W zakrystii do nabycia jest Prasa Katolicka. Zachęcamy do lektury.                  Ks. Kan Grzegorz Zamelek Proboszcz