Intencje Mszalne 11.4.-18.4.2021 r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

II Niedziela Wielkanocna

Święto Miłosierdzia

Bożego 11.4.2020 r.

7.30 – +Henryk Pakuła (6R), Luba Świątek (6R), Jan Świątek (13R), Helena, Mieczysław Pakuła, Zygmunt Tulicki i zm. z rodz. Świątków i Kuźmiczów z prośbą o zdrowie dla Macieja

11.45 – +Stanisław Sakowski (1R)

15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza za parafian

Transmisja

9.00 Antonin – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie i za +Edmunda Spychalskiego

10.15 Szklarka – +Michał Rosicki  (1R)

12.4.2021 r.

17.30 – 1) +Mieczysław Białkowski

2) +Stanisław Szafraniec

13.4.2020 r.

17.30 – 1/+Marian Fikus

2/ +Sławomir Sibiński

14.4.2020 r.

17.30 – 1/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o ustanie pandemii, za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny

+Stanisława Kowalska, Leokadia Lubryka, Wiktoria Grzelak

2/ +Józef Sperling

15.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Kazimierz Dembski

2/ +Stefania Mielnik

16.4.2020 r.

17.30 – 1/ +Stefan Romanowski

2/ +Mieczysław Olejnik

17.4.2020 r.

17.00 - +Andrzej Pinkiewicz

18.00 – +Janina Pietryga (11R), zm. z rodz. Iglików i Pietrygów

III Niedziela Wielkanocna

18.4.2020 r.

7.30 – +Ilona Bzyl

11.45 – 1/+Donata Błaszczyk (1R)

2/ Za parafian

Transmisja

9.00 Antonin – +Tadeusz Nadstawek (15R)

10.15 Szklarka – +Krzysztof Prusinowski (1R)

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego 11.04.2021r.

1. Dzisiaj w niedzielę 11 kwietnia w Święto Miłosierdzia nabożeństwo w kościele o godzinie 15.00 z transmisją a po niej dodatkowa Msza. Rozpoczynamy również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o potrzebujących.
  2. W poniedziałek po Mszy Świętej ok. 18.00 w kościele spotkanie przedstawicieli rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  3. W poniedziałek o 19.15 krąg biblijny na Facebooku.
  4. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania w internecie w piątek o godz. 19.15.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę o pomoc w Czarnymlesie Białkowska, Walczybok, Karwacka, w Antoninie w piątek Turek, Sójka.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne.
  7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Stanisława Stefańczyka – Wieczny odpoczynek…
  8. Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuje tydzień otwarty w dniach od 19 - 24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.
  9. Apel Policji do Seniorów
    Drodzy Seniorzy!
    W ostatnim czasie na terenie miasta i powiatu kaliskiego pojawiły się kolejne przypadki oszustw na szkodę osób starszych metodą na „policjanta" oraz „Funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji". Metody te polegają na tym, że przestępca dzwoni do ofiary, przedstawia się jako funkcjonariusz policji lub Centralnego Biura Śledczego i informuje rozmówcę o tym, że prowadzone są działania mające na celu udaremnienie ataków hakerskich na rachunki prowadzone w bankach.
    „Fałszywy funkcjonariusz" podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Zazwyczaj starsza osoba nie rozłączając poprzedniej rozmowy wybiera alarmowy numer 112. Wtedy inny głos
    w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta. Sprawcy wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców.
    Dlatego przypominamy i apelujemy:
    - funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują obywateli o prowadzonych działaniach operacyjnych,
    - policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy jak również przelanie środków finansowych na wskazane konto,
    - nigdy nie przekazuj gotówki osobom, których nie znasz
    - nie ulegaj presji czasu wywieranej przez rozmówcę w trakcie rozmowy telefonicznej, rozłącz się i o zaistniałej sytuacji poinformuj policję lub najbliższych.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski  tel. 697 751 822

Uwaga w nabożeństwach i Mszach obowiązują obostrzenia 1 osoba/20m2, zachowanie 1,5m odstępu i zasłonięcie ust i nosa