Intencje mszalne 20.5.2023-28.5.2023 r. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Sobota 20.5.2023 r.

18.00 – +Krystyna Prusinowska (3R), Leszek, Krzysztof, Józefa, Antoni Prusinowscy

VII Niedziela Wielkanocna 21.5.2023 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

7.30 – 1/ +Pelagia (18R), Zygmunt Pierzchot, Irena, Józef Kubiak, Marian Bzik, Henryk Włodarczyk

11.45 – ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

9.00 Ant – 1/+Danuta Kempa, Roman, Urszula, Jan, Paulina Kretowicz, Alfons, Józefa Kurowiak

2/ +Henryk, Maria, Leon, Jachowicz, Stanisława, Franciszek, Józef, Halina Mikołajczyk, zm. z rodziny Sikorów

10.15 Szkl –  +Marek Cholewa (34R)

Poniedziałek 22.5.2023 r.

17.30 Cz – 1/ +Maria, Franciszek Lis, Ludwika, Józef, Józef, Kazimiera Radajewscy

2/ +Tadeusz Michalski (22R), Stanisława, Aniela Michalskie

Wtorek 23.5.2023 r.

17.30 Cz – 1/ +Helena (22R), Józef, Krystyna, Edmund Krupa, zm. dziadkowie i dusze w czyśćcu cierpiące

2/ +Eugenia Jakubowska – od córki Krystyny

Środa 24.5.2023 r. – NMP Wspomożycielki Wiernych

17.30 Cz – 1/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy za czcicieli Maryi, za matki z okazji ich święta, o pokój na świecie, za wyświęcanych w czwartek na kapłanów Adriana i Mateusza

za Marię Szmaj o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej

+Stanisław Gauza, rodzice z obu stron, Bolesław, Stanisław Kaczmarek

+ Henryk Białkowski, Edward Pacyna, Teresa Fabiś, Kazimiera Radajewska, Helena Pilarska, Irena Nieruchalska, Dawid Talaga, Lubomira Radajewska, Łucja Pecolt, Ireneusz Binek, Zygmunt Hadryś

2/ +Teresa Kaczmarek – od córki Krystyny

Czwartek 25.5.2023 r.

7.00 Cz – +Andrzej Wczesny

17.30 Szklarka – +Teresa Galer – od córek z rodzinami

Piątek 26.5.2023 r.

17.30 – 1/ +Łucja Pauś

2/ +Teresa Kamzol

Sobota 27.5.2023 r.

16.00 – Chrzest Wiktoria

18.00 MSZA WIGILII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO I NABOŻEŃSTWO

1/ +Henryk Gwiazda /14R/

2/ +Stefania, Franciszek, Marian Brzezicha, Teresa Karbowiak, Waldemar Płonka

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.5.2023 r.

7.30 – 1/ Za parafian

2/ +Teresa Fabiś – od męża

11.45 – +Józefa Grzesiak (6R), Stanisław Grzesiak (3R)

9.00 Ant – +Jan (49R), Helena Marciniak, Witold Mąka

10.15 Szkl –  +Marian Monieta (9R), Jan, Marianna Mucha

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia i Rocznica I Komunii Świętej – pamiętajmy o naszym pielgrzymowaniu do nieba. Dziękuję wszystkim rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie i obecność w białym tygodniu. Dziękuję za dar ołtarza od dzieci komunijnych niedługo pojawi się w prezbiterium krzyż procesyjny, a dzieciom rocznicowym za ręcznie malowany obraz MB Nieustającej pomocy dla kościoła parafialnego.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu 15 minut przed mszami, na filiach w tygodniu majowe w Szklarce w kaplicy o 16.00, w Antoninie przed kościołem o 18.00. Przy kapliczkach o 19.30, dzisiaj poświęcenie nowej kapliczki w Szklarce Myślniewskiej /Lubeszczyk/ niedaleko sklepu, , w środę 24 maja przy krzyżu przed kościołem w Antoninie, dodatkowo w piątek przy kapliczce za rondem w stronę Szklarki, w niedzielę 28 maja przy krzyżu w Hetmanowie.
  3. Spotkania grup w poniedziałek po Mszy Świętej Krąg Biblijny, schola w przyszłą niedzielę o 10.30.
  4. W tym tygodniu w piątek Dzień Matki – pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.
  5. Trwa nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o 18.00 rozbudowana liturgia Wigilii z nabożeństwem – serdecznie zapraszam wszystkich, by wspólnie wołać o przyjście Ducha Świętego.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościołów. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Siof, Glaza, Talaga, w Antoninie Kupczyk, Kupczyk.
  7. Dzisiaj składka inwestycyjna i zbiórka do puszki na kleryków z diecezji kaliskiej.
  8. Organizowany jest wyjazd obowiązkowy dla bierzmowanych i chętnej młodzieży na Lednicę 3 czerwca. Szczegóły w zakrystii. Powoli zapełniają się miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  9. Z naszej parafii będą odbierane elektrośmieci /zbieramy: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd./, zysk ze zbiórki przeznaczony będzie na misję w Kazachstanie prowadzoną przez księdza Tomasza z naszej diecezji. Sprzęt należy złożyć na parkingu przed kościołem Matki Bożej w czwartek i piątek /25 i 26 maja/.
  10. Państwowa Szkoła  Muzyczna w Odolanowie przyjmuje zapisy do 24 maja 2023 r. do klas: organy (pierwszy nabór), trąbka, gitara, saksofon,  perkusja, skrzypce i fortepian. Nauka jest bezpłatna. Zapraszamy.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski
tel. 697 751 822