Intencje mszalne i ogłoszenia 3.6.2023-11.6.2023 r.  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Sobota 3.6.2023 r.

18.00 +Marcin Pawłowski (2R)

Niedziela Najświętszej Trójcy 4.6.2023 r.

7.30 – 1/ Za parafian

2/ +Marian Pawłowski (6R), zm. rodzice, Justyna Marczak oraz ks. Józef Bzik

11.45 – +Krystyna Kupczyk (1R)

9.00 Ant – +Antonina, Antoni, Elżbieta, Józef Białkowscy, Stefania, Sylwester, Tadeusz Nadstawek, zm. z rodziny Białkowskich i Nadstawków

10.15 Szkl –  +Krzysztof Talaga (2R) i zm. rodzice z obu stron

Poniedziałek 5.6.2023 r. – św. Bonifacego

17.30 Czarnylas – 1/ +Maria Borucka – od córki Danuty z rodziną

2/ +Maria Maliniak – od Magdaleny Czaska i Magdaleny Pastuszak z rodzinami

Wtorek 6.6.2023 r.

17.30 Cz – 1/ +Marek Pigłas – od rodziny Wczesnych z Hetmanowa

2/ +Krzysztof Brzezicha

Środa 7.6.2023 r.

17.45 Nowenna do MB

18.00 Z Uroczystości Bożego Ciała – Intencja Nowennowa o umiłowanie Eucharystii i większą cześć do Najświętszego Sakramentu, o pokój na świecie

+Eryk Grund (17R) i zm. z rodziny Grund

+Stanisław Mucha (14R), Antoni, Helena Sowizdrzał, Mariusz Piekarski, Franciszek, Julianna Mucha, Marek Mucha, dziadkowie z obu stron, Zdzisław Niemand, dusze w czyśćcu cierpiące

+Marcin Sitarz, Jan Stekiel, Maria Ciesiółka, Jan Ossowski, Gertruda Strasburger, Henryk Bielecki, Zdzisław Kaczmarek, Andrzej Wczesny, Kazimierz Pawłowski, Jecek Dembski, Józef Mielnik, Wiesława Pecolt, Karol Lencki

2/ +Franciszek Szyszka

Czwartek 8.6.2023 r. – Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

7.30 – W intencji Panu Bogu wiadomej

10.30 – 1/ Za parafian
2/ +Janina, Zenon Radajewscy, Maria Strączkowska, dziadkowie z obu stron

PROCESJA DO IV OŁTARZY

9.00 Ant – +Leszek Stabrowski (6R), Jadwiga, Edward, Feliks Stabrowscy

9.00 Szkl –  +Jan Olkiewicz (5R)

Piątek 9.6.2023 r.

17.30 – 1/ W intencji mieszkańców ze Szklarki Przygodzickiej

2/ +Stanisław Nieruchalski (35R), Pelagia, Antoni Nieruchalski, Marian Jakubowski

Sobota 10.6.2023 r.

18.00 – 1/ W intencji mieszkańców z Jesiony i Szklarki Myślniewskiej

2/ +Ryszard Grzeszczak (2R) i zm. z rodziny

Niedziela 11.6.2023 r.

7.30 – +Czesław Urbaniak

11.45 – 1/ W intencji Przedszkola Calineczka z okazji 75 rocznicy powstania, za dyrekcję, nauczycieli, pracowników, przedszkolaków i ich rodzin, za zmarłych pracowników

Modlitwa W intencji mieszkańców z Hetmanowa

2/ +Ludwika Szafraniec (1R)

9.00 Ant – 1/ +Ryszard Rzesoś (20R), Janina, Józef, Andrzej Godwodów, i zm. z obu rodzin

2/ +Anna Jamrozik (1R)

10.15 Szkl –  +Julianna, Jan, Feliks, Irena Fabrowscy i zm. z rodziny

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj zgłębiamy tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Prośmy również o pogłębienie wiary w rodzinach.
  2. Za tydzień w niedzielę po Mszy w Szklarce uroczyste nabożeństwo czerwcowe. Codziennie po Mszy.
  3. W poniedziałek po Mszy Świętej Krąg Biblijny.
  4. W tygodniu pół godziny przed Mszą możliwość spowiedzi. Skorzystajmy ze spowiedzi, aby przyjąć Komunię Świętą Wielkanocną, którą kończymy w Boże Ciało.
  5. Biuro parafialne w tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek bezpośrednio po Mszy, w środę od 16.00 do 16.30.
  6. Próba dziewczynek sypiących kwiaty i niosących lilie w środę o 16.40. Zbiórka ministrantów w środę o 19.00.
  7. W Boże Ciało w czwartek Msze w Antoninie i Szklarce Przygodzickiej o 9.00. W Czarnymlesie o 7.30 i o 10.30 z procesją do IV ołtarzy /Msza z uroczystości Bożego Ciała także w środę wieczorem o 18.00, a o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy/
    W tym roku procesja w Boże Ciało podąża w stronę Kościoła Matki Bożej, ulicami Odolanowską, za placem Leszczynową, Cisową (koło biblioteki) i z powrotem Odolanowską do kościoła. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują I ołtarz Antonin Tartak i ulice Wrocławska, Mikstacka, Kolejowa (przy dawnym sklepie Kubuś), II Czarnylas ul. Spacerowa, Leszczynowa, Jodłowa, Cisowa, Wiosenna (na placu skrzyżowanie Odolanowskiej z Leszczynową), III Ołtarz – Czarnylas ul. Odolanowska od strony ronda do restauracji u Michała z ulicami Jagodowa, Osiedlowa, Morelowa, Wiśniowa, Sadowa (przy bibliotece), IV Ołtarz – Antonin Dębowa i Leśna (przy posesji państwa Lizaków).
    Do zabezpieczenia trasy proszę strażaków z Czarnegolasu. W procesji proszę o niesienie sztandarów, feretronów, obrazów, figury MB Fatimskiej, świec, poduszek rodziców dzieci komunijnych, Matki Różańcowe, odpowiedzialnych, dzieci komunijne, młodzież, wszystkich ministrantów.
    Niech nasze domy i posesje będą udekorowane flagami i znakami wyrażającymi naszą wiarę.
  8. Zapraszam w poszczególne dni oktawy mieszkańców wiosek do modlitwy i obsługi procesji: Piątek – Szklarka Przygodzicka, Sobota – Szklarka Myślniewska i Jesiona, Niedziela – Hetmanów, Poniedziałek – Kotowskie, Wtorek – Ludwików, Środa – Antonin i Kociemba, Czwartek – Czarnylas.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościołów. Proszę o pomoc w Czarnymlesie Krawczyk, Jakubczak, Wczesny, w Antoninie Karolak, Szczotka.
  10. Dzisiaj według zapowiedzi zbiórka do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji. Za tydzień taca na inwestycje.
  11. Do nabycia nowy Opiekun – nasza diecezjalna gazeta.
  12. W przyszłą niedzielę w ramach obchodów 75-lecia istnienia Przedszkola Calineczka zapraszam wszystkie rodziny z dziećmi na Mszę o 11.45, szczególnie tych, którzy uczęszczali do tego przedszkola.
  13. Członków Żywego Różańca zachęcam do zgłoszenia się na Rejonowy Dzień Żywego Różańca w Kotłowie 10 czerwca, na który chcemy zorganizować wyjazd. Początek o 10.00 zakończenie o 14.00. Zgłoszenia do środy 7 czerwca.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski
tel. 697 751 822