Intencje mszalne 13.4.-21.4.2024 r. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnymlesie

Sobota 13.4.2024 r.

18.00 Cz – 1/ +Pelagia, Wiktor, Ludwik, Zdzisław Górny, Pelagia, Antoni, Irena, Stanisław Nieruchalscy, zmarli dziadkowie z obu stron

2/ +Jan Pauś – od córki Ewy z rodziną

III Niedziela Wielkanocna 14.4.2024 r.

7.30 Cz– +Stanisława, Mieczysław, Tadeusz Turek

11.45 Cz – 1/ Za parafian

2/+Maria Leja (15R), zm. z rodziny

9.00 Ant – Teresa i Piotr w 50-lecie ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę MB dla jubilatów i całej rodziny

10.15 Szkl – +Krzysztof Prusinowski (4R), Leszek, Krystyna Prusinowscy

Poniedziałek 15.4.2023 r.

17.30 Cz – 1/ +Helena Olejnik – od synów Sławomira, Radosława, Karola z żonami i dziećmi

2/ +Jan Rasiak – od mieszkańców Czarnegolasu

Wtorek 16.4.2024 r.

17.30 Cz – 1/ +Teresa Kaczmarek

2/ +Teresa Fabiś

Środa 17.4.2024 r.

17.30 Cz – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, o dobre przeżycie misji intronizacji, za księdza misjonarza, za zdrowie i pomyślność parafian ze Szklarki, o dobre przygotowanie dzieci do I Komunii i ducha modlitwy dla rodziców i całej rodziny

+ks. Leszek Wojtasik, Zofia Sikorska, Stanisław Peśla, Danuta Matysiak, Zbigniew Opałka, Sławomir Titek, Krzysztof Raburski, Jan Pauś, Czesław Urbaniak, Eugeniusz Kierzek, Andrzej Wczesny, Kazimierz Pawłowski, Wiesława Pecolt, Feliks Niewiejski, Dorota Gerlich

2/ +Edmund Talaga

Czwartek 18.4.2024 r.

17.30 Cz – 1/+Marcin Sitarz – od siostry Bożeny z córkami

2/ +Roman Wesołowski

Piątek 19.4.2024 r.

17.30 Cz – 1/ +Michał Grzesiek

2/ +Zbigniew Piechota – od kolegów Michała, Piotra oraz Wasyla z rodzinami

Sobota 20.4.2024 r. - MISJE INTRONIZACJI BOŻEGO SERCA

18.00 Cz – 1/ +Maciej Golec (3R), Zygmunt Tulicki, Henryk, Janina Pakuła, dziadkowie z obu stron

2/ +Helena Grela (5R), Tadeusz, Helena Grela, Antonina, Maria, Kazimierz, Stanisław, Sylwester Pilch, Zofia, Jan, Grzęda, Bronisława Jonak

3/ +Jacek Błaszczyk – od Roberta Urbaniaka z rodziną

IV Niedziela Wielkanocna 21.4.2024 r. - MISJE INTRONIZACJI BOŻEGO SERCA

7.30 Cz– 1/ Za parafian

2/ +Eugeniusz Szukalski – od brata Henryka z żoną, od brata Andrzeja z żoną, od rodziny Janickich i Janiny Pawłowskiej

11.45 Cz –  +Stanisław (22R), Anna Nadstawek

9.00 Ant – +Teresa, Czesław Kociemba

10.15 Szkl – 1/ +Stanisława, Kazimierz, Jan Fikus, dziadkowie z obu stron

2/ +Michał Rosicki (4R), Marta Rosicka

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna –14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj niedziela biblijna, zachęcam do sięgnięcia po Pismo Święte przez cały tydzień.
  2. W tygodniu zapraszam na adorację od 16.30, która będzie naszym modlitewnym przygotowywaniem na misje intronizacji Bożego Serca. Proszę o zabranie ulotek i zaplanowanie czasu od soboty 20 kwietnia do piątku 26 kwietnia. Ofiary w czasie Mszy od przyszłej niedzieli przez całe misje będą przeznaczone na księdza misjonarza Grzegorza i zgromadzenie księży Sercanów.
  3. Proszę wszystkich o modlitwę za życie nienarodzonych i uchwalenie prawa, które będzie go broniło na każdym etapie.
  4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne, także za składane ofiary bezpośrednio lub za pośrednictwem konta na remont kaplicy w Szklarce. Dziękuję bierzmowanym za dar ołtarza czerwony ornat oraz obraz z bł. Carlem Acutisem do salki.
  5. Za tydzień rozpoczynamy modlitwę o powołania, dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rzecz seminarium.
  6. Biuro parafialne w tygodniu oprócz wtorku po wieczornych Mszach.
  7. Spotkania grup:
    - krąg biblijny we wtorek po Mszy
    - próba scholi za tydzień w niedzielę o 10.30.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościołów proszę o pomoc w Czarnymlesie Dziekan, Mamczak, Grzesiek, w Antoninie Karolak, Dułaj.
  9. Organizowana jest pielgrzymka na Litwę od 8 do 11 lipca - zgłoszenia i informacje w zakrystii i biurze parafialnym informacje również na stronie parafii zapisy do końca kwietnia.
  10. W czwartek i piątek 18 i 19 kwietnia przy kościele MB Niepokalanie Poczętej można złożyć zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, w tym roku przychody z akcji będą przekazane na działalność misyjną, przyjeżdżającego również do naszej parafii, ks. Łukasza Więcława z Ekwadoru. Więcej informacji na ulotkach.

Proboszcz Ks. Daniel Zarębski Tel. 697 751 822